Düşünce Günü 2019

Her yıl 22 Şubat günü dünya izcileri “Düşünce Günü”, “Fular Günü” veya “BP Günü” adıyla kurucu Baden Powel’in doğum gününü ve izciliğin kuruluşunu kutlarlar. Ünitemiz bu sene üçüncü kez düşünce gününü İzmir’li izcilerle beraber kutladı. Resepsiyon Buca Kaynaklar İzcilik Tesisleri’nde tam günlük bir piknik şeklinde gerçekleştirildi. Engelsizmir Derneği’ne bağlı Melek İzciler, İzmiriz’e bağlı Bilim İzcileri ve Seferihisar Salyangoz İzcileri etknlikte bir araya gelip hasret giderdiler. Esin, Yavuz, Emel, Ayhan, Busen, Serim ve Coşkun Liderilermizle oyunlar oynattı, teknik iz takibi ve doğa yürüyüşü yapıldı.

Bilim İzcileri olarak diğer ünitelerdeki kardeşlerimiz ve liderlerimizle bir araya geldiğimiz için çok mutlu olduk. Düşünce gününde okullarımızdan izin alıp izcilikle dolu bir gün geçirdik. Akşamüstü Melek İzciler evlerine döndükten sonra biz biraz daha kalıp ateş başında etkinliklerimize devam ettik.

Düşünce Günü’nde Duru, Kerem ve Kutay kardeşlerimiz izci sözü vererek ünitemizin bir izcisi, Türk ve dünya izcilerinin kardeşi oldular. Ilgaz kardeşimiz 2 yıldızlı kıdemli izci armasını aldı.