Liderlerimizden Haberler

Kış ayları sadece izcilerimiz için değil, liderlerimiz için de çok yoğun geçiyor. Yakın zamanda gerçekleşen bazı yetişkin eğitim etkinlikleri şunlar:

13 Ocak 2019’da İzmir İzcileri Derneği, Güzelbahçe’de “İGS: İzcilik Gönüllüsü Semineri” düzenledi. Derneğimizin faliyetlerini takip eden izci dostlarıyla, Salyangoz ve Bilim İzcileri’nin velilerinin katıldığı seminerde Liderlerimiz sunumlar yaparak izciliği ve çalışmalarımızı tanıttılar.  

Hakan ve Coşkun Liderlerimiz, 19-20 Ocak 2019 tarihlerinde Çanakkale Küçükkuyu’da gerçekleştirilen İzcilik Terminoloji Çalıştayı’na katıldılar. Çalıştay’da Coşkun Liderimiz “Bilişim Teknolojileri ve İzcilik” konulu bir sunum yaptı. İzcilerimizi teknolojinin zararlı etkilerinden ve teknoloji bağımlılığından korumaya yönelik önlemlerin yanı sıra İzci Otomasyonu projesi hakkında bilgiler verdi. 

Serim Liderimiz 26-31 Ocak 2019 tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleştirilen “İLE5: İleri Liderlik Eğitimi”ni başarıyla tamamlayarak “İleri Lider” olmaya hak kazandı. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Coşkun Liderimiz 1-3 Şubat 2019 tarihleri arasında Eskişehir İnönü Türk Kuşu Eğitim tesislerinde gerçekleştirilen “TLE5: Temel Liderlik Eğitimi”nde eğitimci olarak görev aldı. Aynı kursu başarıyla bitiren Salyangoz İzcilerinden Ceren ve Levent liderimiz de temel lider fuları takmaya hak kazandılar. Kendilerini kutluyoruz.