Kanocu Olduk Biz

Sekiz haftadır yağmur demeden, soğuk demeden, pazar sabahları bir araya gelen kahraman kanocu adayları 17 Şubat günü son çalışmalarını gerçekleştirerek kanocu armasını taşımaya hak kazandılar. İzmir Büyük Şehir Belediyesi’nin İnciraltı’ndaki imkanlarıyla, Oral Abimizin desteğiyle gerçekleştirilen çalışmalar ünitemize ve bizden sonra benzer çalışmaları yapacak diğer ünitelere kaynak olabilecek nitelikteydi. 

Dünya izciliğinde önemli bir yeri olan kanoculuğun, Türkiye İzcileri’nde pek yaygın olduğu söylenemez. Profesyonel yüksek irtifa dağcısu ve Kano antronorü Oral Çağlar’ın desteğiyle izciler için özel bir eğitim modülü geliştirildi. Temel kanoculuk becerilerinin yanı sıra izcilikte kano formasyonu ve kanoculuk kültürünün geliştirilmesi amaçlandı. 

Son çalışmamızda uzun bir parkura çıkıp tüm becerilerimizi sınayabildiğimiz bir tatbikat yaptık. Hangardan başlayan bu çalışma, hazırlık, rıhtım görevleri, seyir düzenleri, komutlar, güvenli ve düzenli bir yolculuktan sonra geri dönüşü takiben temizlik, istifleme gibi son işlerin hepsini başarıyla uyguladığımız başarılı bir etkinlik oldu. 

Böylece son kanoculuk çalışmamızda bu bilgi ve becerilerle donanan Sudem, Kutay, Kuzey, Ilgaz, Kerem, Nisan ve Can kardeşlerimiz birliğimizin #33 numaralı kanocu armasını üniformalarında taşımaya hak kazandılar. Sudem kanoculukla sportif olarak devam etmeye karar verdi. Duru ve Alp ise isterlerse eksik kalan bireysel kazanımlarını tamamlayıp kolayca kanocu olabilecekler.